Domácí

Agresoři na skútrech napadli strážce národního parku. Poznáte je?

Trestním oznámením na agresivního řidiče skútru skončila páteční služba pro správce Krkonošského národního parku (KRNAP). Skupina lidí na sněžných strojích nejprve na muže najížděla a incident později vyvrcholil fyzickým napadením. Případ řší policie.

Správce KRNAPu šel v pátek odpoledne na pravidelnou obchůzku v horách. Najednou uslyšel, jak z lesa na cestu v ochranném pásmu národního parku vyjíždí skupina lidí na sněžných skútrech.

Několika z nich se podařilo ujet, další dva se správci parku vyhnuli a posledním třem muž zastoupil cestu. Sice přibrzdili, ale znovu přidali plyn a pokusili se strážce srazit. Naštěstí vyvázl bez zranění, ale vše mělo ještě dohru.

Související obsah

Stejnou skupinu totiž strážce uviděl později u parkoviště nedaleko Strážného a začal si je náčet na kameru. To jednoho z řidičů vyprovokovalo tak, že správce za jízdy ohrožoval pěstí. Pak ze stroje slezl a fyzicky ho napadl.

Související obsah

Případ řeší policie, za útok na veřejného činitele hrozí útočníkovi až čtyři roky vězení. Jeho totožnost zatím policisté neznají. Doufají, že agresora nebo někoho dalšího ze skupiny na skútrech někdo pozná na kamerovém záznamu. Případní svědci mohou zatelefonovat informace na bezplatné čílo 158.

zv, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz