Krimi

Kopance a vulgarity. Do hromadné rvačky v Liberci se zapojili Češi i cizinci

Kopance a vulgarity. Do hromadné rvačky v Liberci se zapojili Češi i cizinci
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Hromadnou bitkou v centru Liberce se od víkendu zabývají policisté. Drsné záběry ze rvačky se objevily na sociálních sítích, kde vyvolaly vlnu kritiky vůči uprchlíkům z Ukrajiny.

Do potyčky, která se odehrála brzy ráno v neděli na Soukenném náměstí, se podle záběrů z videa, jež se objevilo na stránce věnované dění z Liberce, zapojilo 10 až 20 lidí. Na záznamu jsou kromě češtiny slyšet i slova z některého z východoslovanských jazyků, tedy ruštiny, běloruštiny či ukrajinštiny. Na sociálních sítích se objevily informace, že má jít údajně o útok Ukrajinců. Zvedla se proto vlna kritiky vůči uprchlíkům z této země. Lidé volají po tom, aby byli uprchlíci vyhnáni, nebo tvrdí, že levnou prací způsobují nízké mzdy v Česku. Policie ale zatím státní příslušnost účastníků bitky nepotvrdila.

Záběry ukazují, jak je několik lidí sraženo na zem, kde je pak kope a bije hlouček útočníků. Opakovaně se ozývají výkřiky "Stačí!", je slyšet i nadávky do fašistů a další vulgarity. Na místě bylo i několik žen, není ale jasné, jestli se do šarvátky zapojily. Vše končí až příjezdem městské policie, kdy se lidé rozejdou či rozutečou do okolí.

Redakce TN.cz se obrátila na liberecké záchranáře, zda na místo vysílali sanitku, v evidenci ale žádný výjezd na Soukenné náměstí nemají. Zatím se neobjevily ani zprávy, že by některý z účastníků bitky vyhledal lékařskou péči samostatně.

Související obsah

Případem se zabývá policejní Obvodní oddělení Liberec - centrum. "Prověřujeme veškeré kamerové záznamy, spolupracujeme s městskou policií, vytěžujeme případné svědky," uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Vzhledem k tomu, že si případ převzala státní policie, se liberečtí strážníci odmítli k případu vyjádřit. Policie hromadnou bitku řeší jako výtržnictví.

"Žádáme občany, kteří byli svědky události, aby nám pomohli objasnit dějovou linii prostřednictvím svého svědectví. Současně žádáme, aby se přihlásily i osoby, které disponují jakýmkoliv obrazovým záznamem z místa události. V případě jakýchkoliv poznatků se obraťte na policisty Obvodního oddělení Liberec centrum osobně – na adrese Krajinská 487, Liberec. Případně je kontaktujte na telefonním čísle 974 467 100 nebo také přímo na bezplatné tísňové lince 158," požádala policie.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz