Koronavirus

Covid-19 vzal malým dětem tatínka! Zdeněk ještě stihl oslavit Vánoce

Covid-19 vzal malým dětem tatínka! Zdeněk ještě stihl oslavit Vánoce
Zdroj: don

Nemoc covid-19 si v České republice podle oficiálních údajů vyžádala životy více než 15 tisíc lidí. Za těmito čísly se skrývají konkrétní lidské příběhy. Jedním z nich je i tragický osud manžela a tatínka Zdeňka, který zemřel 8. ledna. Tatínek dvou dětí měl 30 let potíže s ledvinami. Se svými problémy statečně bojoval, nákazu koronavirem už ale nezvládl.

Smutné chvíle nyní zažívá paní Jitka a její dvě děti, pětiletá Emilka a osmiletý Hugo. 8. ledna přišli o manžela a tatínka Zdeňka. 49letému muži se stala osudnou nákaza nemocí covid-19.


Pan Zdeněk byl 30 let nefrologickým pacientem. Dvakrát prodělal náročnou transplantaci ledvin, ale přesto plně pracoval a nikdy nezažádal o invalidní důchod.


Jeho stav se zhoršil v létě, kdy musel strávit nějaký čas v nemocnici a chystal se na třetí transplantaci ledviny. Operace se už ale nedožil. 27. prosince ho odvezla sanitka a 8. ledna podlehl onemocnění covid-19.

Související obsah


Zdeněk byl po celý život kvůli své nemoci nepojistitelný a rodina se tak ocitla v těžké situaci. Paní Jitka, která pracuje na zkrácený úvazek jako zdravotní laborant v nemocnic v Plzni, zůstala na vše sama. Její sestra Petra proto založila sbírku na pomoc mladé rodině na platformě Donio, kde se i podělila o celý příběh.


Peníze by rodina chtěla využít jak na velké výdaje jako jsou nákup plynového kotle a výměna vchodových dveří, ale i na běžné aktivity pro děti. Malý Hugo například hraje fotbal v FC Viktoria Plzeň a Emilka chodí na taneční kroužek.

Boj s covidem nedávno prohrála i paní Květa, která desítky let pracovala jako zdravotní sestra. O jejím příběhu jsme informovali v tomto článku na TN.cz

Ohledně úmrtí na covid a s covidem panují velké debaty. Rozdíl vysvětlil šéf lékařů Milan Kubek. Poslechněte si jeho slova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz