Zahraničí

Další protesty v Polsku, lidé vyšli do ulic kvůli zákonům o potratech

Další protesty v Polsku, lidé vyšli do ulic kvůli zákonům o potratech
Zdroj: Profimedia

V Polsku se ve středu uskutečnily další protesty proti zpřísňujícím se zákonům o potratech. Podle současné úpravy zákonů jsou v zemi například zakázány potraty v případě, že je plod poškozen. Povoleny jsou pouze v případě, že se matka stala obětí trestného činu, jako je znásilnění nebo incest, nebo v okamžiku, kdy je ohroženo zdraví matky.

Napříč Polskem se ve středu konaly demonstrace proti téměř totálnímu zákazu potratů. Lidé protestují proti rozhodnutí soudu, podle kterého je ženám zakázáno jít na potrat v případě, že je plod poškožený.

Až dosud bylo podle agentury APTN nejvíce potratů v Polsku právě z toho důvodu, že byl plod poškozen a bylo tak ohroženo zdraví dítěte.

V současné chvíli jsou povoleny potraty pouze ve dvou případech. V prvním by musela být v ohrožení matka, zákon také povoluje potrat, když se žena stala obětí trestného činu.

Související obsah

V rámci takzvané stávky žen protestovali Poláci už na konci minulého roku, do ulic vyrazily desítky tisíc lidí.

Na záběry z říjnových protestů v Polsku se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz