Zahraničí

Norsko v noci zavře hranice. Zavádí nejpřísnější pravidla od března 2020

Další evropská země zavírá státní hranice kvůli horší epidemické situaci. Norsko od čtvrteční půlnoci pustí na své území jen ty, kdo prokážou nezbytné důvody. A Německo zvažuje, že zakáže vstup do země cizincům z oblastí, kde se prokázala nakažlivější mutace koronaviru.

Velká Británie, Irsko, Brazílie, Jihoafrická republika, Portugalsko – a také Dánsko a Nizozemsko. To jsou další země, které by Německo už v pátek mohlo prohlásit za nejrizikovější. Také tam se totiž rychle šíří nebezpečnější mutace koronaviru.

Cestujícím z takových zemí by vláda zakázala vstup do Německa. Návrh však počítá s výjimkami pro pendlery, podobně jako to od neděle platí i pro ČR. Kontroly by se týkaly hlavně letišť, a policie by cestující namátkově prověřovala na silnicích i na železnici.

"Od půlnoci ze čtvrtka na pátek zavede Norsko nejpřísnější pravidla vstupu na své území od března loňského roku. Prakticky bude hranice uzavřená pro všechny, kteří v Norsku nežijí," uvedli představitelé vládního kabinetu. S výjimkami počítají jen pro zdravotníky a řidiče kamionů.

Související obsah

Leteckou dopravu už počátkem týdne zakázal Izrael, a to právě kvůli novým mutacím viru SARS-CoV-2. Země se bojí, že by nové varianty koronaviru mohly narušit zatím úspěšné očkování. V Izraeli, kde vakcíny podali už více než čtyřem milionům obyvatel, mají ve čtvrtek začít očkovat i zájemce starší 35 let.

zv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz