Domácí

Mezi prioritně očkovanými je i ředitel krajské policie. Ta vysvětlila proč

Očkování v Česku provází komplikace, mezi které patří i nedostatek vakcín. Prioritně se myslí na zdravotníky, kriticky ohrožené i celou řadu dalších. Kvůli očkování nevyhovujících skupin už rezignoval například ředitel SZÚ Pavel Březovský. Policie Plzeňského kraje nyní vysvětlila, proč byli přednostně očkováni někteří policisté, mezi kterými byl i krajský ředitel.

Už 9. ledna oslovil policisty krajský koordinátor, aby sestavili seznam klíčových pracovníků Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, kteří měli být očkováni na základě nezbytnosti fungování záchranného systému Plzeňského kraje.

"Během krátkého časového intervalu jsme proto na základě předem připravených vnitřních priorit krajského ředitelství a zmapovaného zájmu policistů a občanských zaměstnanců Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje o případné očkování oslovili zájemce z řad kritické infrastruktury," vysvětlila mluvčí policie Pavla Burešová.

Mezi očkovanými byl i ředitel krajského ředitelství Jaroslav Vild. Ten je členem krizového štábu Plzeňského kraje a také součástí krizového štábu Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Současně chtěl podle mluvčí jít příkladem ostatním kolegům, zájem o očkování byl mezi policisty padesátiprocentní.

Související obsah

Strategie očkování ČR uvádí, že právě pracovníci kritické infrastruktury, mezi které patří i členové krizových štábů, patří mezi prioritní skupiny, které mají být očkované jako první.

Distribuce očkovacích látek v minulosti provázely problémy. Velkou kritiku schytal Státní zdravotní ústav, kde mělo dojít k očkování rizikových skupin. Místo toho ale byli očkování pracovníci a jejich příbuzní, kvůli celé kauze rezignoval ředitel SZÚ Pavel Březovský.

Česko přišlo o více než pětinu ampulí s vakcínou, více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz