Zahraničí

Rakušané si došlápli na lyžující cizince, rozdali skoro stovku pokut!

Rakušané si došlápli na lyžující cizince, rozdali skoro stovku pokut!
Zdroj: TN.cz, Getty Images

Rakouští policisté v pátek večer provedli rozsáhlé kontroly zaměřené na zahraniční lyžaře obcházející opatření proti koronaviru. Ve středisku St. Anton am Arlberg nachytali a pokutovali 96 hříšníků. Sankce přitom mohou jít až do desítek tisíc korun.

"Obcházení nařízení nebudeme tolerovat. Všichni, kdo se o ně pokusí, musí počítat s tím, že plně využijeme možností, které nám dávají zákony. Prohřešky tohoto typu nejsou žádnou triviální záležitostí, postihy budou vážné," varuje policejní kapitán Siegmund Geiger. Jak připomíná portál Krone, pokuta za porušení nařízení může činit až 2180 eur, tedy bezmála 57 tisíc korun.

Policisté při kontrolách prošli celkem 44 ubytovacích zařízení a zkontrolovali 133 lidí, vypsali už zmíněných 96 pokut. Zároveň také nařizovali provedení PCR testů a karantény.

Související obsah

"Britové, Dánové, Švédové, Rumuni, Němci a další cizinci byli kontrolováni a nahlášeni," vypočítala policie. O Češích zmínka nepadla. Úřady si také pochvalovaly hladký průběh kontrol, ubytovatelé prý dobře spolupracovali.

Rakousko nedávno zavedlo "megalockdown." Více v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz