Domácí

Dostupnější ochranné pomůcky? Schillerová navrhne zrušení DPH u respirátorů

Ministryně Schillerová navrhne v pondělí na jednání vlády dvouměsíční zrušení daně z přidané hodnoty na respirátory FFP2 a vyšší. V Česku se hovořilo o jejich povinném nošení v MHD či obchodech, ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) zatím vydal doporučení.

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) ve vysílání České televize oznámila, že v pondělí navrhne zrušení DPH na respirátory FFP2 a vyšší.

Vláda po vzoru některých okolních zemí uvažovala o zavedení povinných respirátorů v MHD či například v obchodech, důvodem je zejména britská mutace koronaviru.

ČSSD oznámila podporu, má ale podmínku. "Ústřední krizový štáb minulý týden navrhl snížení nebo odpuštění DPH u respirátorů, aby jejich nákup zatěžoval co nejméně rodinné rozpočty. ČSSD návrh podpoří, pokud vláda zajistí, aby obchodníci cenu skutečně snížili," zveřejnil předseda strany Jan Hamáček.

Související obsah

"Vítáme zrušení DPH na respirátory FFP2 a FFP3 a věříme, že se tyto ochranné pomůcky vhodné k prevenci nemoci covid-19 díky tomuto kroku stanou pro mnoho lidí dostupnějšími," reagoval předseda výkonné rady Asociace nanotechnologického průmyslu ČR Jiří Kůs s tím, že vyzval všechny výrobce a prodejce, kteří jsou členy asociace, aby promítli zrušení DPH do svých cen.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz