Počasí

Nejdřív déšť a silný vítr, pak přijdou mrazy. Teploty klesnou až o 15 °C

Nejdřív déšť a silný vítr, pak přijdou mrazy. Teploty klesnou až o 15 °C
Zdroj: Thinkstockphotos

Silný vítr bude ve čtvrtek sužovat Česko, doprovázet ho bude déšť. Pršet bude i v příštích dnech, posléze se přidá i sníh. Postupně se bude ochlazovat, zatímco ve čtvrtek teploty budou šplhat i přes 10 stupňů, na začátku příštího týdne klesnou až k -5 stupňům.

Čtvrteční teploty v Česku budou připomínat jaro, v příštích dnech se ale začne postupně ochlazovat. Na přelomu týdne denní teploty opět klesnou pod nulu.

Čtvrtek

"Za frontálním systémem k nám ve čtvrtek od severozápadu pronikne chladnější vzduch a během dne bude do střední Evropy postupovat od západu nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve své předpovědi.

Bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami, zejména na severu a severovýchodě. V polohách nad 800 metrů budou srážky smíšené nebo sněhové. Během dne bude od jihozápadu ubývat oblačnosti i srážek.

Související obsah

Teploty se v maximech vyšplhají na 5 až 10 stupňů, na jihu Moravy až na 12. Na horách v 1000 metrech bude pouze okolo 2 stupňů. Foukat bude silný vítr, který v nárazech dosáhne rychlosti až 70 km/h. Do dopoledne, místy do odpoledne před ním platí výstraha ČHMÚ.

Pátek

V pátek bude oblačno až zataženo, na severu zpočátku místy až polojasno a ojediněle mlhy. Odpoledne a večer bude místy pršet, v polohách nad 600 metrů na severu a severovýchodě sněžit. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 2 do -2 stupňů, přes den stoupnou na 3 až 7 stupňů.

Sobota

V sobotu bude zataženo až oblačno s občasným deštěm na většině území České republiky. V severovýchodní polovině území budou srážky intenzivnější, v polohách nad 600 metrů bude sněžit. V noci bude od 2 do -2 stupňů, přes den od 2 do 7 stupňů, na severovýchodě kolem nuly.

Související obsah

Neděle

V neděli bude převážně zataženo. Na většině území meteorologové předpovídají občasný déšť se sněhem nebo sněžení, na jihu v polohách pod 800 metrů bude pouze pršet.

V noci se teploty budou pohybovat od 2 do -2 stupňů, na severu a severovýchodě klesnou na -4 stupně. Přes den se v maximech vyšplhají pouze na -1 až 4 stupně. Na jihu bude tepleji, teploty dosáhnou až 7 stupňů.

Začátek příštího týdne

V pondělí se výrazněji ochladí. Teploty se přes den na většině území nedostanou nad bod mrazu, pohybovat se budou v maximech mezi -5 stupni až nulou. Na jihu a jihovýchodě bude tepleji, kde teploty dosáhnou až 4 stupňů. V noci bude od 1 do -4 stupňů, při nízké oblačnosti až -10 stupňů. Očekává se opět déšť se sněhem nebo sníh. Sněžit bude i v dalších dnech.

Podívejte se na předpověď počasí na čtvrtek 4. února:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz