Domácí

Káva na stojáka s kocourem v ruce! Jinou možnost kočičí kavárny nemají

Vrnění koček působí na psychiku člověka jako terapie, a tak domácí mazlíčci ještě před rokem putovali hostům z klína do klína. Jenže bez možnosti posezení přestávájí být speciální kavárny atraktivní, o kávu na stojáka s kočkou v ruce totiž nikdo nestojí.

Pro Barnabáše, Oldíka a Matyldu je v době nouzového stavu každé pohlazení sváteční. Kdyby kavárna fungovala jako před pandemií, nejspíš by teď předli spokojeným hostům na klíně. Místo toho ale celý den smutně koukají ke dveřím.

"Kočky za námi mnohem víc chodí. I ty, které neměly dřív takovou potřebu. Všechno s námi dělají a mazlí se," vypráví majitelka rodinné kavárny Dana Víchová.

Související obsah

 


Uklidňující vrnění uvolňuje v lidském těle hormony štěstí, snižuje příznaky stresu a má pozitivní vliv na spánek. Jenže terapeutické schopnosti koček během rychlé objednávky tolik nefungují.

"Mám sice kocoura doma, ale kočky mají v sobě úžasnou energii a hlavně vyzařují takový ten klid," popisuje jedna ze stálých zákaznic.

"Jsou strašně příjemné, zvyklé na lidi. Jsou to mazlivé kočky a to je fajn," dodává další z pravidelných hostů. 

 

Související obsah

Opuštěná kavárna připomíná bez lidí spíš zvířecí útulek, odkud všechny kočky pocházejí. Majitelé ji ale na rozdíl od provozovatelů jiných podniků jen tak zavřít nemohou, protože jsou zodpovědní za devět životů.

"Kromě nájmu je tu spousta dalších nákladů. Každý den jim tady musíme uklidit, dát jim najíst, musíme je pomazlit a zatopit jim tady. Ale nedokážu si představit, že bysme je dali pryč a kavárnu jsme zavřeli," shrnuje majitelka. 

 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz