Koronavirus

Pomoc pro Karlovarský kraj. Konvoj sanitek převáží pacienty do Prahy

Pražská záchranka od pátečního rána koordinuje převoz pacientů s lehčím průběhem covidu-19 ze západních Čech do nemocnic v Praze. Snahou je tak ulevit zatíženým nemocnicím v Chebu a v Sokolově.

Z Chebu a Sokolova vyjel v pátek ráno konvoj převážející pacienty s lehčím průběhem covidu-19. Sanitky míří do nemocnic v Praze. Snahou je ulevit přetíženým nemocnicím na západě Čech.

"Koordinujeme převoz 25 pacientů z Chebu a Sokolova. Na transportu se podílí kromě Fenixe a koordinačního vozidla také soukromí poskytovatelé Asociace Samaritánů ČR, Meditrans a Nonstopmedic,“ informuje na twitteru pražská záchranka.

Související obsah

Kolonu doprovází policie a armáda. Sanitky postupně pacienty rozvezou do větších pražských nemocnic. "Podle předběžných informací budou rozvezeni do Nemocnice Na Bulovce, Fakultní nemocnice v Motole a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ uvedla pro TN.cz mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Podle informací TV Nova by mělo nejméně sedm pacientů zamířit také do nemocnic v Plzeňském kraji. Konkrétně dva do soukromé plzeňské nemocnice Privamed. Dalších sedm do klatovské nemocnice. Jednoho pacienta pak převezou do nemocnice v Berouně. Dalších pět ze sokolovské nemocnice poputuje do nemocnic v Karlovarském kraji.

Situace v chebské nemocnici je dlouhodobě vážná, zařízení se potýká s nedostatkem lůžek pro covidové pacienty a také přetíženým personálem. Ve čtvrtek nemocnici navštívil ministr Jan Blatný (za ANO). Vedení zařízení přislíbil zajištění tří lékařů a přesuny pacientů do jiných nemocnic. Pro jejich transport budou v kraji k dispozici dva vrtulníky, které budou fungovat 24 hodin denně, tedy i v noci.

Loni na podzim bylo do Motola z Benešova převezeno 10 pacientů s koronavirem. Podívejte se, jak převoz probíhal:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz