Zahraničí

Šestitýdenní miminko zemřelo během křtu v kostele! Nadýchalo se vody

Šestitýdenní miminko zemřelo během křtu v kostele! Nadýchalo se vody
Zdroj: Profimedia

Obrovská tragédie se odehrála během křtu v rumunském pravoslavném kostele. Teprve šestitýdenní miminko se po potopení nadýchalo vody. Ortodoxního kněze vyšetřují policisté, desetitisíce lidí podepsaly petici za zrušení tradičního křesťanského rituálu.

Šestitýdenní miminko zemřelo během křtu v pravoslavném kostele. Rumunská ortodoxní církev čelí vlně tvrdé kritiky. Lidé volají po zrušení rituálu, při kterém se novorozenci třikrát potápějí pod vodu.

Tragédie se stala v pondělí ve městě Suceava na severovýchodě země. Miminku se nejprve zastavilo srdce, okamžitě ho převezli do nemocnice. Tam po několika hodinách boje o život zemřelo. Nařízená pitva odhalila vodu v plicích. Nadýchalo se jí při křtu, píše portál Daily Mail.

Bezmála 60 tisíc lidí už podepsalo petici, která požaduje zásadní proměnu tradičního křesťanského rituálu. "Smrt novorozence kvůli této praktice je ohromnou tragédií. Tohoto rizika se musíme zbavit, abychom se ze křtů mohli i nadále radovat," stojí v ní.

Související obsah

Kněze, který obřad vykonával, vyšetřuje policie. Není to zdaleka první případ, rumunská média v posledních letech informovala o řadě stejně tragických incidentech.

Mluvčí rumunské pravoslavné církve Vasile Banescu navrhl, že by kněz místo potápění dětí mohl vodou namočit pouze jejich čelo. Arcibiskup Teodosie, jenž stojí v čele tradičního křídla strany, ale jakékoliv změny odmítá. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz