Koronavirus

Nemocnice v Letňanech už je minulostí. Neošetřili v ní ani jednoho pacienta

Poslední fáze likvidace polní nemocnice v pražských Letňanech začala v sobotu ráno. Státní správa hmotných rezerv (SSHR) se pustila do odvážení všech 500 lůžek. Letňanský areál by měl být zcela vyklizen do úterý.

Kvůli finanční náročnosti končí polní nemocnice v Letňanech, která byla vybudována loni v říjnu. V halách letňanského výstaviště bylo připraveno 500 lůžek. Nevyužilo se ovšem žádné z nich. Fakultní nemocnice Bulovka, pod níž polní nemocnice spadala, vyčíslila náklady na téměř 100 milionů korun. O likvidaci rozhodlo ministerstvo zdravotnictví.


"Dnes odjely první tři kamiony převážející nemocniční lůžka. Poslední boudou odvezena z Letňan v úterý," sdělil předseda Státní správy hmotných rezerv Pavel Švagr. Likvidace přitom není jednoduchá. Lůžka se musí vydezinfikovat a zabalit na dlouhodobé uskladnění. Do jednoho kamionu se vejde 40 lůžek.


Kdy budou opět potřeba ovšem není jasné. "Dodáváme do nemocnic plicní ventilátory a další techniku. V posledních dnech jsme potřebu dalších lůžek nad rámec toho, co poskytujeme, nezaznamenali," řekl Švagr.

Související obsah


Armáda začala svoji techniku z Letňan odvážet na začátku tohoto týdne. "Pokud bude potřeba, jsme schopni lůžka znovu vyskladnit a dovézt," dodal předseda SSHR Švagr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz