Domácí

Přátelé se sešli na mši za Ladislava Štaidla. Pohřeb hudebník nechtěl!

Přátelé se sešli na mši za Ladislava Štaidla. Pohřeb hudebník nechtěl!
Zdroj: Profimedia

Několik desítek lidí se v neděli před polednem sešlo v Praze na Vinohradech na mši za hudebníka Ladislava Štaidla. V kostele sv. Ludmily na Náměstí Míru ji sloužil páter Jakub Karel Berka. Podle zjištění TN.cz zařídila poslední rozloučení se zesnulým jedna ze skladatelových blízkých spolupracovnic, která farnost pravidelně navštěvuje.

Důstojné rozloučení připravili přátelé pro Ladislava Štaidla, legendárního hudebního skladatele, který zemřel 31. ledna ve věku 75 let. Několik desítek jeho blízkých přátel, ale také náhodní návštěvníci - ti všichni vyslechli slova administrátora farnosti adresovaná umělci.

"Jeho jméno zaznělo i v přímluvách a pomodlili jsme se za něj," řekl TN.cz jeden z účastníků mše. Nechyběl na ní ani fotograf českých osobností Jakub Ludvík (50). Ten prožíval nepopsatelný zármutek už vloni v listopadu, kdy pohřbil svého milovaného tatínka.

Související obsah

Legenda české pop-music zasvětila celý svůj život šoubyznysu. Ale kdo by si snad myslel, že si Ladislav Štaidl modlitby nebo mši v chrámu Páně nezasloužil, zjevně ví jen málo o rodině, z níž pocházel.

"Až do svých šestnácti let chodíval pravidelně se svými rodiči na bohoslužby do kostela Nejsvětějšího srdce Páně," řekla o blízkém příteli jedna z jeho kamarádek. Jde o kostel, který je také v Praze na Vinohradech, ovšem na Náměstí Jiřího z Poděbrad.

Související obsah

Rodák z České Skalice na Náchodsku podlehl onemocnění covid-19 po třech týdnech marného boje v nemocnici. Ladislav Štaidl ležel na III. Interní klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

V závěti výslovně uvedl, že si nepřeje žádný pohřeb a všichni tři synové (Jiří, Jan a Artur) i dcera Karolína to respektovali. S tatínkem se tak rozloučili jen v kruhu nejbližších.
 

Skladatel a hudebník prohrál boj s koronavirem. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz