Domácí

Blatný rozdal náměstkům statisícové odměny, lékaři na prémie musí čekat

Blatný rozdal náměstkům statisícové odměny, lékaři na prémie musí čekat
Zdroj: Profimedia

Náměstci ministerstva zdravotnictví získali za boj proti pandemii covidu-19 dohromady milionové mimořádné odměny. Lékaři a zdravotníci, kteří s nemocí přichází nejčastěji do styku, na své odměny však stále čekají.

Podle zjištění iROZHLAS.cz nepřišly lékařům ani zdravotníkům na bankovní účet za zvládnutí podzimní vlny koronaviru žádné peníze navíc. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) svým náměstkům a ředitelům odborů ale vyplatil na mimořádných odměnách téměř čtyři miliony korun.

Podle vyjádření Blatného si zdravotníci na své peníze musejí počkat. Získat by je měli při březnové výplatě v dubnu. Ministerstvo zdravotnictví ale náměstkům vyplatilo odměny už o půl roku dříve. Část z nich si tak v období od července až do listopadu přišla jen na odměnách na zhruba 250 tisíc korun hrubého.

Související obsah

Třeba bývalý náměstek Aleksi Šedo získal za čtyři měsíce práce na odměnách celkem 100 tisíc korun. Mezi další náměstky patří napaříklad hlavní hygienička Jarmila Rážová, náměstek pro legislativu a právo Radek Policar, tajemník Stanislav Měšťan a náměstkyně pro ekonomiku Helena Rögnerová. Podzimní odměnu získala také Alena Šteflová, která byla kvůli skandálu s přednostním očkováním propuštěna. Kdo kolik dostal, ale není jasné.

Související obsah

Daleko vyšší odměny získali dokonce ředitelé některých odborů ministerstva. Těch v současné době v resortu pracuje 18. Nejnižší odměna při odpracování všech sedmi měsíců činila 90 tisíc korun, přičemž nejvyšší pak činila 277 248 korun. Naopak mnohem méně peněz dostali šéfové krajských hygienických stanic.

"Jedná se o mimořádné odměny, které nejsou nárokovými složkami platu a jako takové nejsou vázány na konkrétní období v roce,“ řekla tisková mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová.

Situace pobouřila také šéfa České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka."Nechci hodnotit práci úředníků na ministerstvu zdravotnictví. Připadá mi ale naprosto trapné, že se zdravotníci marně doprošují již několik měsíců finanční odměny za podzimní boj s epidemií,“ prohlásil Kubek.

Někteří lidé i měsíce po covidu bojují s obtížemi, vznikne zvláštní registr. Více se dozvíte v reportáži televize Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz