Domácí

Nelegální party v Praze. Strážníci rozpustili soukromou akci v baru

Pražští strážníci řeší další porušení vládních nařízení. V jednom z barů na Ortenově náměstí na Praze 7 se v sobotu měla konat soukromá party. Muži zákona tam objevili šest lidí, přičemž dva se před nimi snažili schovat. Během února podobných případů řešili už dvacet.

Strážníky na večírek v baru na Praze 7 upozornila náhodná svědkyně. "Provozovna měla zamknuté dveře, zatáhnuté závěsy, po zaklepání kdosi vykouknul oknem ven. Pak už ale nastalo "ticho po pěšině". Odpovědná osoba na telefonní kontakt ze strany strážníků nereagovala," popsala mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Vzhledem k tomu, že osazenstvo baru odmítalo otevřít, strážníci si na pomoc přivolali zámečníka i státní policisty. Zámečnické služby nakonec nebyly potřeba, postačila přítomnost policie.

V podniku muži zákona našli čtyři lidi. Jeden muž se před nimi schovával na záchodě, obsluha se podle informací strážníků ukrývala v zázemí baru. Mužům zákona tvrdila, že v podniku proběhla ryze soukromá akce. I ty jsou ale zakázané.

Související obsah

"Podle plných popelníků bylo zřejmé, že party zde probíhala celou noc. Všechna zjištěná porušení byla předána správním orgánům k dořešení," doplnila Seifertová. Nahlášeno bylo všech šest účastníků večírku i samotný podnik. Podle mluvčí došlo k porušení více než jednoho nařízení a účastníci akce ani neměli roušky.

V průběhu února řešili pražští strážníci už dvacet případů porušení vládních nařízení ohledně restaurací, barů a dalších podobných podniků. V jednom případě záležitost vyřešili pokutou, dalších 18 oznámili správnímu orgánu. Od začátku roku městští policisté evidují už 71 porušení nařízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz