Domácí

Nelegální party v Praze. Strážníci rozpustili soukromou akci v baru

Pražští strážníci řeší další porušení vládních nařízení. V jednom z barů na Ortenově náměstí na Praze 7 se v sobotu měla konat soukromá party. Muži zákona tam objevili šest lidí, přičemž dva se před nimi snažili schovat. Během února podobných případů řešili už dvacet.

Strážníky na večírek v baru na Praze 7 upozornila náhodná svědkyně. "Provozovna měla zamknuté dveře, zatáhnuté závěsy, po zaklepání kdosi vykouknul oknem ven. Pak už ale nastalo "ticho po pěšině". Odpovědná osoba na telefonní kontakt ze strany strážníků nereagovala," popsala mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Vzhledem k tomu, že osazenstvo baru odmítalo otevřít, strážníci si na pomoc přivolali zámečníka i státní policisty. Zámečnické služby nakonec nebyly potřeba, postačila přítomnost policie.

V podniku muži zákona našli čtyři lidi. Jeden muž se před nimi schovával na záchodě, obsluha se podle informací strážníků ukrývala v zázemí baru. Mužům zákona tvrdila, že v podniku proběhla ryze soukromá akce. I ty jsou ale zakázané.

Související obsah

"Podle plných popelníků bylo zřejmé, že party zde probíhala celou noc. Všechna zjištěná porušení byla předána správním orgánům k dořešení," doplnila Seifertová. Nahlášeno bylo všech šest účastníků večírku i samotný podnik. Podle mluvčí došlo k porušení více než jednoho nařízení a účastníci akce ani neměli roušky.

V průběhu února řešili pražští strážníci už dvacet případů porušení vládních nařízení ohledně restaurací, barů a dalších podobných podniků. V jednom případě záležitost vyřešili pokutou, dalších 18 oznámili správnímu orgánu. Od začátku roku městští policisté evidují už 71 porušení nařízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz