Domácí

Plakáty na podporu očkování budou nově na zastávkách a v nemocnicích

Hlavní město Praha pokračuje v kampani k očkování proti nemoci covid-19. Nově se zaměří také na informování lidí v ulicích, chce totiž k očkování namotivovat co nejvíce lidí.

Další část kampaně, kterou v úterý Magistrát hlavního města Prahy představil, je zaměřená především na motivaci široké veřejnosti k očkování.

Právě očkování je podle magistrátu nejrychlejší cesta k tomu, jak se vrátit k běžnému životu. Reklamní plakáty lidé uvidí například u zastávek městské hromadné dopravy nebo i v budovách pražských nemocnic.

Související obsah

Jsou na nich typické životní situace, které jsou kvůli pandemii koronaviru omezené. Jedná se například o setkávání lidí, různé kulturní události nebo výuku ve školách.

V Praze je podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyšší motivace nechat se naočkovat než v jiných částech Česka. Zájem o vakcinaci má prý 60 procent Pražanů - i takové číslo je podle něj ale nedostatečné.

Související obsah

Zdravotníci v Praze zatím podali přes 94 tisíc dávek vakcíny. Venkovní reklamu budou od poloviny února doplňovat také reklamy v rádiích, tištěných a online médiích. Praha dlouhodobě upozorňuje na to, že celá kampaň bude nízkonákladová, stát by podle primátora měla přibližně 600 tisíc korun.

Praha nedávno spustila také svůj web, který má především vyvracet zavádějící a nepravdivé informace, které se šíří na sociálních sítích.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz