Domácí

Brněnští strážníci zabodovali. Seniora zachránili gumovými medvídky

Brněnští strážníci zabodovali. Seniora zachránili gumovými medvídky
Zdroj: Profimedia

Pohotový zásah strážníků a pytlík gumových medvídků zachránil život staršího muže v Brně. Ten totiž na ulici dostal hypoglykemický záchvat. Jeden ze strážníků však zachoval chladnou hlavu a z brašny vytáhl cukr a balení gumových medvídků.

Staršího muže ležícího na chladné zemi si ve středu dopoledne v centru Brna všimla hlídka městské policie. Poznala, že má hypoglykemický záchvat, a hned si věděla rady.

Jeden ze strážníků sáhl do brašny a vytáhl z ní balený bílý cukr a gumové medvídky, které pro tyto účely i po předchozích podobných zkušenostech nosí u sebe.

Související obsah


"Muž si obojí vložil do úst a brzy se mu ulevilo. Hlídka u něho pro jistotu vyčkala až do příjezdu přivolaných zdravotníků. Ti mužův stav zkontrolovali a za správnou první pomoc hlídku pochválili,“ uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba.


66letý senior byl díky včasnému zásahu strážníků v naprostém pořádku a hospitalizace proto nebyla potřeba. Senior poděkoval a sám už se pak vydal na cestu domů.

Lidé zachránili koalu, která uvízla uprostřed dálnice. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz