Domácí

Našel 30 tisíc korun. Poctivě je vrátil majiteli a dostal odměnu

Našel 30 tisíc korun. Poctivě je vrátil majiteli a dostal odměnu
Zdroj: Getty Images

Neuvěřitelné štěstí měl muž, který ztratil peněženku s 30 tisíci korun. Tu našel poctivý muž, který ji majiteli přinesl až do práce. Obratem za to dostal nálezné.

Úterý 9. února neskončilo pro 46letého muže zrovna radostně. Zoufalý majitel peněženky vyhledal policii a nahlásil ztrátu portmonky na blíže neupřesněném místě. Později uvedl, že uvnitř byl obnos zhruba 30 tisíc korun.

Kromě toho tam měl i doklady a platební karty. „Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ popsala postup policie mluvčí Eva Michalíková.

Související obsah

Pátrání ale policisté ukončili už druhý den. Na služebnu totiž znovu přišel majitel ztracené peněženky, tentokrát ale s širokým úsměvem na tváři. Poctivý nálezce, který „působil velmi skromně“, mu totiž přinesl peněženku až do firmy, kde muž pracuje.

Související obsah

„V peněžence byla vizitka s adresou společnosti, která usnadnila situaci vyřešit,“ upřesnila policejní mluvčí. Majitel peněženky předal podle ní poctivému nálezci blíže neuvedenou finanční odměnu.
 

Jiný muž nechtěl nálezné ani odměnu. Peníze věnoval nedonošeným dětem. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz