Domácí

Našel 30 tisíc korun. Poctivě je vrátil majiteli a dostal odměnu

Našel 30 tisíc korun. Poctivě je vrátil majiteli a dostal odměnu
Zdroj: Getty Images

Neuvěřitelné štěstí měl muž, který ztratil peněženku s 30 tisíci korun. Tu našel poctivý muž, který ji majiteli přinesl až do práce. Obratem za to dostal nálezné.

Úterý 9. února neskončilo pro 46letého muže zrovna radostně. Zoufalý majitel peněženky vyhledal policii a nahlásil ztrátu portmonky na blíže neupřesněném místě. Později uvedl, že uvnitř byl obnos zhruba 30 tisíc korun.

Kromě toho tam měl i doklady a platební karty. „Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ popsala postup policie mluvčí Eva Michalíková.

Související obsah

Pátrání ale policisté ukončili už druhý den. Na služebnu totiž znovu přišel majitel ztracené peněženky, tentokrát ale s širokým úsměvem na tváři. Poctivý nálezce, který „působil velmi skromně“, mu totiž přinesl peněženku až do firmy, kde muž pracuje.

Související obsah

„V peněžence byla vizitka s adresou společnosti, která usnadnila situaci vyřešit,“ upřesnila policejní mluvčí. Majitel peněženky předal podle ní poctivému nálezci blíže neuvedenou finanční odměnu.
 

Jiný muž nechtěl nálezné ani odměnu. Peníze věnoval nedonošeným dětem. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz