Domácí

Kontroly na hranicích! Pendleři čekají ve frontách na test dlouhé hodiny

Německo od 14. února obnovilo kontroly na všech hraničních přechodech s Českou republikou. Odběrová místa tak hned v pondělí praskala ve švech. Bez negativního testu se totiž pendleři do Německa nedostanou. Řidiči stáli ve frontách na test i několik hodin.

Kritická je situace například na hraničním přechodu u Rozvadova na Tachovsku, kde se od brzkého pondělního rána tvoří několikakilometrové kolony. Řidiči se tam mohou nechat také otestovat na koronavirus a řada z nich na to spoléhala.


Před odběrovým místem jsou proto dlouhé fronty. Podle informací TV Nova někteří pendleři čekali na testy už od sedmi hodin ráno a pozdě odpoledne se na ně stále nedostalo.

Související obsah

"Čekáme tu od sedmi od rána a posunuli jsme se tak o 20 metrů. Když jsme sem dorazili, tak bylo i -12 °C. Nejsou tu ani žádné záchody, nikde nic. Je tady jeden stan,“ postěžoval si jeden z dotázaných pendlerů.

"Co na opatření mohu říci. Čekám tu už dvě a půl hodiny. Na jednu stranu to pro někoho bylo nečekané. Někdo si však testy zařídil a plynule projede. Já tady bohužel musím stát a čekat,“ doplnil další.

Kamioňáci na hranicích mrznou a na testy čekají ve frontě i několik hodin:


Policisté proto vyzývají řidiče, aby se ti, kteří testy nemají, zařadili do pravého jízdního pruhu. Ostatní pendleři mají poté využít dva zbylé pruhy, aby se zlepšila plynulost dopravy.


Kritická situace je od pondělního rána také na dálnici D8 ve směru na Bílinku. I tam vznikají mnohakilometrové fronty. Policisté museli regulovat průjezd přes estakádu Knínice a tunely Libouchec-Panenská. Komplikace hrozí i na dalších silnicích spojujících oba státy.


Německo zařadilo Českou republiku na seznam rizikových zemí a od neděle zavedlo kontroly na hraničních přechodech s Českem. Z tuzemska se tam dá nyní cestovat pouze v šesti případech. Přehled situací, za kterých je možné vstoupit do Německa, naleznete v tomto článku.

Podívejte se, jak vypadala situace na dálnici D5:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz