Domácí

Bouře v ČSSD: O pozici předsedy bude s Hamáčkem bojovat Petříček

Bouře v ČSSD: O pozici předsedy bude s Hamáčkem bojovat Petříček
Zdroj: TV Nova

Předsedu ČSSD a současného vicepremiéra Jana Hamáčka čeká na dubnovém sjezdu strany obhajoba postavení. O předsednický post by měl svést souboj s místopředsedou strany a ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem.

V ČSSD se zřejmě schyluje k boji o předsednické křeslo, na dubnovém sjezdu podle zjištění portálu SeznamZpravy vyzve stávajícího předsedu Jana Hamáčka ministr zahraničí Tomáš Petříček, který získal podporu pražských sociálních demokratů.

"Jsem přesvědčený, že ČSSD potřebuje změnit styl. Ten čas, kdy je třeba to udělat, nastal nyní. Proto jsem požádal pražskou sociální demokracii o podporu na předsedu ČSSD," potvrdil portálu Petříček.

Ačkoliv je ČSSD aktuálně vládní stranou, poslední odhady nejsou pro sociální demokraty příliš optimistické.

Související obsah

Ti by podle posledního průzkumu společnosti Kantar nepřekonali pětiprocentní hranici, která je potřebná pro vstup do Poslanecké sněmovny.

"ČSSD je ve stavu, že sjezd nemusí být dopředu jednoznačnou záležitostí. Stále čekám, kdy se odrazíme ode dna. Poslední průzkum nám ukázal pod pět procent, takhle to dál nejde," komentoval pro portál hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz