Zahraničí

Raketový útok na americké síly v Iráku má jednu oběť a šest zraněných

Pět až osm raket dopadlo v pondělí pozdě večer poblíž letiště v severoiráckém městě Irbíl, u něhož mají základnu američtí vojáci. Vyžádala si smrt a pět zraněných z řad spolupracovníků armády, zraněn je i jeden Američan.

Rakety začaly vybuchovat v půl desáté místního času (23:30 SEČ) u mezinárodního letiště, kde leží základna spojeneckých vojáků vedených USA. Podle zahraničních médií střel mohlo být pět až osm.

Způsobily požár, rozbily mnoho oken, výloh obchodů i skleněné výplně na letišti. Jedna zasáhla bytový komplex u amerického konzulátu.

Útok si vyžádal jednu oběť z řad spolupracovníků americké armády, dalších pět bylo zraněno. Zranění utrpěl i jeden americký voják. Počet zraněných mezi civilním obyvatelstvem není zatím známý.

Související obsah

Irbíl je čtvrtým největším iráckým městem a je metropolí Iráckého Kurdistánu. Útok je za poslední rok nejtragičtějším z těch, kterým v Iráku spojenecká vojska americké, irácké a kurdské armády čelila. Údajně se k němu přihlásily milice podporované Íránem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz