Krimi

Agresivní dvojice psů děsí obyvatele Chrudimi! Útočí na zvířata i lidi

Agresivní dvojice psů děsí obyvatele Chrudimi! Útočí na zvířata i lidi
Zdroj: Hanka Rýdlová

Velmi špatnou zkušenost se dvěma agresivními psi mají obyvatelé Chrudimi. Zvířata na konci ledna zaútočila na malého psa, kterého venčila jeho majitelka. Pejsek při incidentu utrpěl řadu zranění. Nejde přitom o první případ napadení, stafford a kříženec na konci prosince zaútočili na matku s kočárkem, která venčila svého psa.

Případ dvou agresivních psů řeší už chrudimští strážníci. Zvířata na konci ledna utekla majitelům a napadla malého psa. "Případ se stal v Koželužské ulici, kde žena venčila na vodítku svého psa. Najednou na něj zaútočili dva psi, kteří vyběhli z přilehlého domu,“ popsal událost strážník chrudimské městské policie Lukáš Dvořák.


Při útoku napadený pes utrpěl řadu zranění. Jeho majitelku zachránila žena, která incident viděla z okna a schovala ji ve svém domě.

Související obsah


Strážníci přiznali, že nešlo o první útok těchto dvou psů. "Na městské policii jsme v minulosti evidovali několik podobných událostí. První jsme s majiteli řešili pokutami, poslední uložená pokuta byla v řádu několika tisíc korun,“ poznamenal Dvořák.


Ani to nepomohlo. Do případu se tedy vložil starosta města František Pilný i veterinární správa. "Jsem v kontaktu s ředitelem Krajské veterinární správy, která už v minulosti tato zvířata řešila,“ řekl Pilný.


Pracovníci Krajské veterinární správy v Pardubicích už dům, kde majitel psů bydlí, navštívili. "Zvířata nebyla vakcinovaná. Nevykazovala ani známky týrání. Nic konkrétního však nemohu říci,“ sdělil ředitel správy Josef Boháč.

Související obsah


Ten zároveň doplnil, že kdyby se útoky odehrály až po 1. únoru, byl by už odpovědný za vše chovatel. V platnosti je totiž nový veterinární zákon.


Také starosta jednal s majiteli psů. Ti slíbili, že pozemek lépe zajistí a oplotí. Strážníci v ulici nadále hlídkují. "Vše je zatím bez problémů,“ uzavřel Dvořák.

Související obsah


Nejedná se však o první útok v Chrudimi. Starosta tvrdí, že právě tato zvířata na konci prosince napadla maminku s kočárkem, která venčila svého mazlíčka. "Žena oznámila, že na ni i její psa zaútočili dva agresivní psi většího vzrůstu,“ řekl Dvořák.


Událost se stala na křižovatce ulic Novoměstská a Hálkova. Oba případy vyšetřuje městská policie.

Lidi ohrožuje nezvladatelná smečka psů. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz