Domácí

Za prezidentem zamířil šéf Pirátů Bartoš. Řeší nejen epidemii covidu

Zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) si na úterý naplánoval klíčovou schůzku s opozicí kvůli přijetí pandemického zákona, šéf Pirátů Ivan Bartoš se odpoledne sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Mluvili spolu o současné epidemické situaci, očkování, ale i o změnách volebního zákona.

"Schůzka byla delší, bylo hodně témat. Shodli jsme se, že je třeba zvrátit trend přírůstků nakažených i v souvislosti s britskou mutací. Je potřeba motivovat lidi, aby zůstávali doma v karanténě," okomentoval setkání Bartoš.

Prezident by byl prý radši, aby všechny vakcíny používané v Česku byly schválené evropskými úřady. Řeč došla i na změny volebního zákona. "Nouzový stav či pandemický zákon jsme s panem prezidentem vůbec neřešili, myslím, že jde o výsostné téma Poslanecké sněmovny," zmínil šéf Pirátů. 

"Zítra se v 14:00 sejdu s prezidentem republiky. Zajímá mě, co je prezident ochoten udělat pro zvládnutí koronavirové krize a jaký je jeho názor na záchranu maloobchodu. Představím mu také náš plán Za 5 dvanáct," napsal Ivan Bartoš na twitteru už v pondělí.

"Máme před sebou také projednání nového rozpočtu s deficitem půl bilionu. Kde vidí pan prezident priority? Určitě je důležité probrat i volební zákon, který po rozhodnutí Ústavního soudu musíme ve Sněmovně schválit, aby byla jasná pravidla pro podzimní volby," nastínil možná témata rozhovoru Bartoš v úterý na svém facebooku.

Související obsah

Pokud jde o zmíněný plán Za 5 dvanáct, který Piráti sestavili spolu s hnutím STAN, tak ten je jakousi alternativou řešení epidemie v Česku. Počítá například s co nejrychlejším obnovením výuky ve školách, plynulým očkováním nebo "férovými" kompenzacemi pro lidi i firmy. Celý dokument je k nahlédnutí ZDE.

Připomeňte si, jak Ivan Bartoš ve čtvrtek mluvil o prodlužování nouzového stavu ve Sněmovně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz