Domácí

ŽIVĚ: Tisková konference premiéra Babiše před jeho odletem do Polska

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve středu zúčastní jednání Visegrádské čtyřky, které se koná v polském Krakově. Premiér před cestou varoval, že situace v Česku se znovu zhoršila a případné rozvolnění je nutné dobře zvážit. Podle premiéra se také významně snížil věk hospitalizovaných.

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se ve středu v Krakově zúčastní summitu předsedů vlád zemí V4, který Polsko hostí u příležitosti 30. výročí Visegrádské spolupráce.

Před cestou Babiš promluvil o situaci v Česku. Případné rozvolnění opatření musí být podle něj opatrné. "Epidemická situace není dobrá, znovu se zhoršila. V nemocnicích máme velmi malý počet lůžek JIP," řekl premiér. V pátek ráno se kvůli tomu sejde vláda. Jak jsou na tom jednotlivé kraje ohledně kapacity lůžek, jsme popsali v tomto článku

Podle premiéra by lidé neměli brát situaci na lehkou váhu. "Věk hospitalizovaných se významně snížil," řekl premiér. 

Téma koronaviru se bude řešit také v Polsku. "Během pracovního oběda mají premiér Polska Mateusz Morawiecki, Maďarska Viktor Orbán, Slovenska Igor Matovič a Česka Andrej Babiš diskutovat o opatřeních proti šíření pandemie covid-19, vakcínách a postupu očkování v EU. Oběda se zúčastní také předseda Evropské rady Charles Michel," uvedlo tiskové oddělení vlády. Babiš řekl, že přes video se s nimi spojí také šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová.

Související obsah

Dalšími tématy má být migrace a mezinárodní otázky, jako jsou vztahy s Ruskem, situace v Bělorusku a Východní partnerství.

Visegrádská spolupráce byla ustavena na setkání prezidentů Československa, Polska a Maďarska 15. února 1991 v maďarském Visegrádu. 

Záznam z celé tiskové konference naleznete zde:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz