Koronavirus

Už to nezvládáme! Slovensko zoufale žádá o pomoc v zahraničí

Na Slovensko by mohlo přijít pomáhat deset lékařů a 25 sester ze zahraničí. Ministerstvo zdravotnictví požádalo vládu o aktivaci mechanismu civilní ochrany Evropské unie. Návrh na středečním jednání schválila slovenská vláda.

Zdravotníci by měli pomáhat s pacienty s onemocněním covid-19 na odděleních anesteziologie a intenzivní medicíny nebo na jednotkách intenzivní péče. V případě zhoršení situace ministerstvo uvažuje i o navýšení počtu zahraničních zdravotníků, píší tvnoviny.sk.

"Pobyt zahraničních týmů, které by přijely na Slovensko poskytovat zdravotní péči, by trval jen po dobu nezbytně nutnou. Předběžně očekáváme, že délka by byla jeden měsíc," uvádí resort zdravotnictví.

Ministerstvo zdravotnictví by mělo po dohodě s ministerstvem vnitra určit pracoviště ústavní zdravotní péče, na kterých by zahraniční týmy lékařů a sester mohly poskytovat zdravotní péči pacientům s covidem.


Související obsah

Resort zdravotnictví zajistí materiálně technické požadavky včetně osobních ochranných pracovních prostředků pro členy zahraničního týmu. Přislíbil, že pro ně zajistí také ubytování a právní pomoc.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz