Krimi

Opilci kvůli fotce šplhali po vzácné soše, ulomili ruku. Hrozí jim vězení

Poškozením jedné ze soch na historickém kamenném mostě v Písku skončila oslava dvou mužů. Jeden na sochu vylezl kvůli fotce, a přitom jí ulomil část ruky, která spadla do řeky. Most je pod dohledem kamer a policisté tak mladíky po pár minutách zadrželi. Hrozí jim kriminál.

Jeden z mužů vylezl na sochu svatého Jana Nepomuckého a posadil se jí za krk, při šplhání nahoru se zapřel o její ruku, ulomil ji a ta spadla do řeky. Muž pak rychle ze sochy slezl a spolu se svým kamarádem most ve spěchu opustili. V tu chvíli už ale jela na místo hlídka městské policie, která oba zadržela. Dvojice nejprve tvrdila, že sochu na mostě nepoškodila.

Poté, co se mladíci dozvěděli, že je celou dobu sledovala městská kamera, otočili a ke svému jednání se přiznali. "Policisté si případ převzali, vyšetřují ho jako výtržnictví," informovala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Související obsah

Podle informací TV Nova byli oba cizinci opilí, oslavovat měli nástup do nové práce. Touha po netradiční fotografii je ale přijde draho, škodu policisté předběžně odhadli na zhruba dvacet tisíc korun. Navíc oběma hrozí za výtržnictví až dva roky ve vězení.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz