Domácí

Strážník nevěřil svým očím. Dva opilí vandalové kradli jen kousek od něj

Kuriózní vandalství a krádež řešili strážníci v Jihlavě. Dva opilí cizinci si tam z venkovní galerie odnesli a pak i poničili jeden z exponátů. Jenže je při činu viděl strážník.

Asi to měla být recese a zábava. Mladík vylezl na zamčenou mříž, oddělující galerii od okolních ulic, a za šňůru stáhl jeden z exponátů – obří létající meteorologický balón. Druhý z mužů na něj čekal dole a hlídal, jestli někdo nejde. Jenže dvojice opilců byla za chvíli odhalena.

Ojedinělá venkovní galerie je v úzké uličce v centru města. "Nedaleko bydlí jeden z kolegů, který měl po pracovní době a spatřil tam dvě osoby, jak lezou na železnou bránu," řekl TV NOVA Stanislav Maštera, zástupce velitele jihlavských strážníků.

Související obsah

"Balón odnesli jen pár desítek metrů. Je vidět, jak se snaží obří balón vecpat do dveří domu, kde bydleli. Jednalo se o cizince,  kteří jsou v ČR bez povolení pobytu," upřesnil Maštera. Vandalové proto skončili v rukou cizinecké policie a budou vyhoštěni z republiky.

Podobně nepochopitelný kousek předvedla nedávno v Jihlavě jiná dvojice opilých cizinců. Pokusili se ukrást venkovní plynové ohřívadlo. S desítky kilogramů vážícím břemenem se vláčeli přes celé jihlavské náměstí. Jenže na kamerách je viděli strážníci, a tak i tito výtržníci skončili v rukou policie.

Podívejte se na reportáž TV NOVA o řádění vandalů na hřbitově: 

zv

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz