Naše Česko

Chybí vám v rodině počítač? Pomůže projekt Počítače dětem

Chybí vám v rodině počítač? Pomůže projekt Počítače dětem
Zdroj: TN.cz

V Česku jsou stále děti, které kvůli chybějícím počítačům v rodině mají problém s distanční výukou. Těmto žákům a studentům pomáhá projekt Počítače dětem. Obdarovaní byli například tři sourozenci z Prahy: Charlota, Pavel a Petra. Pokud potřebujete, můžete o pomoc požádat i vy.

Koronavirová krize se podepsala na životech a fungování rodin po celé České republice. Mnozí přišli o práci a jiní se dostali do složité životní nebo rodinné situace. Jako například tři sourozenci Charlota, Pavel a Petra. Ti žijí u své babičky v pěstounské péči v Praze.

Pavel kvůli poruše autistického spektra navštěvuje speciální základní školu. Jedenáctiletá Charlota a devítiletá Petra chodí na základní školu se sportovním zaměřením. Od školy se dívky závodně věnují gymnastice a jsou ve svých sportovních aktivitách velmi úspěšné.

Související obsah

Babička dětem počítač pořídit nemohla. Je na děti sama a jen tak tak je schopná vnoučatům zajistit běžné životní potřeby. Rodině podala pomocnou ruku charitativní organizace Nadace Nova. Ta ve spolupráci s projektem Počítače dětem rodině věnovala počítač, přes který se již dnes děti vzdělávají.

Do té doby se děti ke vzdálené výuce připojit nemohly vůbec a skrze mobilní telefon pro ně byla výuka ve velmi omezených podmínkách. Neměly tím pádem ani vypracované zadané úkoly a z testů, kterých se nemohly účastnit, propadaly. Počítač rodině předala finalistka Miss České republiky 2020 Kristýna Hyská.

Související obsah

V současnosti se dětem díky darovanému počítači skokově prospěch zlepšil, navíc mohou opět v rámci možností komunikovat i se svými kamarády, vrstevníky a především pedagogy.

Vzhledem k tomu, že se očekávají budoucí změny ve školních osnovách, kdy počítačová technika bude nedílnou součástí výuky každého dítěte, projekt Počítače dětem hodlá pomáhat i po rozvolňování vládních opatření.

Související obsah

Z projektu se tak stala dlouhodobá aktivita, která má pomáhat ročně tisícům rodinám. Potřebné rodiny, dobrovolníci a dárci se mohou hlásit prostřednictvím formuláře na ZDE. 

Podívejte se na pořad Nastartujme Česko, kde se dozvíte o projektu Počítače dětem další informace:

TN.cz

K tématu Naše Česko

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz