Domácí

Covidem-19 se nakazila většina pracovníků. Přesto obchod neuzavřou

Covidem-19 se nakazila většina pracovníků. Přesto obchod neuzavřou
Zdroj: Getty Images

Více než polovina zaměstnanců prodejny Lidl v západočeském Holýšově se nakazila covidem. Přesto zůstane prodejna ve zhruba pětitisícovém městě otevřená. Projde jen důkladnou dezinfekcí.

"Můžeme potvrdit, že se ve zmíněné prodejně bohužel potvrdil koronavirus u celkem 16 zaměstnanců. U ostatních osob byl test negativní," řekl TN.cz mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler. V uvedené prodejně na Domažlicku zaměstnávají 26 lidí.

O uzavření prodejny obchodní řetězec neuvažuje. "Zákazníci mohou očekávat standardní provoz," řekl dále mluvčí Myler. Zdůraznil, že rozhodnutí konzultovali představitelé Lidlu s Krajskou hygienickou stanicí v Plzni.

Související obsah

Hygienici jeho slova potvrdili. "Prodejna byla podle manažerky vydezinfikována odbornou firmou a na prodejně jsou noví pracovnící. Stejně jako dosud mají všichni při práci náležité ochranné osobné prostředky včetně zakrytí dýchacích cest," sdělila TN.cz vedoucí protiepidemického oddělení Ivana Morávková.

"Jsou řádně poučeni o dalších opatřeních, například o tom, že by se neměli sdružovat třeba během svačin a podobně," přiblížila lékařka další důležitý krok. Ohnisek nákazy je na Domažlicku víc, převládají ale spíš domovy sociální péče a zdravotnická zařízení.

 

Podle mluvčího Lidlu Mylera nezaznamenali v žádné jiné prodejně v ČR podobně rozsáhlý výskyt onemocnění covid-19.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz