Domácí

Situace na hranicích s Německem se zlepšila, provoz je už bez kolon

Na hraničním přechodu Rozvadov se oproti minulým dnům situace zlepšila. Podle policie se na dálnici už netvoří kolony a provoz do Německa je plynulý. Na místě také přibyl další hasičský kontejner a stan pro urychlení odběrů antigenních testů.

Zatímco v úterý byla na dálnici D5 před hranicemi s Německem téměř 20 kilometrů dlouhá kolona, ve středu večer už měla jen necelé tři kilometry. A ani u stanů na antigenní testy už nestály stovky, ale jen pár desítek řidičů.

Čekací doba u odběrových stanů se pro řidiče zkrátila zhruba na dvě hodiny. "Dvě hodiny tady čekám. Já nemám problém, můj šéf má problém," říká řidič kamionu. Ještě přes den si přitom šoféři kamionů museli počkat v koloně na dálnici i několik hodin. A na chvíli se provoz dokonce úplně zastavil.

Související obsah

V pondělí před devátou večer dorazil na místo hasičský kontejner, ve kterém pro řidiče vařili čaj. O den později začalo přímo na hraničním přechodu vznikat další zázemí pro urychlení odběrů. Přibyl další hasičský kontejner a odběrový stan.

Podle policie je momentálně průjezd do Německa přes Rozvadov bez kolon, podobně to vypadá i na ostatních hraničních přechodech v Plzeňském kraji. 

ts, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz