Krimi

Při požáru bytu lidé pár věcí zachránili, pak přišli i o ně. Vše řeší policie

Při požáru bytu lidé pár věcí zachránili, pak přišli i o ně. Vše řeší policie
Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Když v domě v obci Ktiš na Prachaticku nedávno hořelo, lidem se z bytu před řádícím živlem podařilo zachránit alespoň pár věcí. Teď ale přišli i o ně. Bezohledného zloděje už se snaží vypátrat jihočeští policisté.

"Dosud neznámý pachatel se během uplynulých čtrnácti dnů vloupal do bytu ve třetím patře bytového domu v obci Ktiš. Byt majitelé v tu dobu kvůli nedávnému požáru neobývali," přiblížila případ ve čtvrtek policejní mluvčí Martina Joklová.

Z bytu si neznámý nenechavec odnesl věci, které se podařilo při požáru před plameny zachránit. "Pachatel z bytu odcizil motorovou pilu, 5 zlatých dětských řetízků s přívěsky, LCD televizor Grundig a dva stolní počítače s LCD monitorem. Majitelům tak vznikla další škoda za nejméně 18 tisíc korun," vypočítala Joklová.

Související obsah

Policisté z nedalekých Netolic bezohledné chování neřeší jen jako krádež, ale i jako porušování domovní svobody. Jakékoli informace mohou lidé volat buď na linku 158, nebo na číslo 974 236 720.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Krátká zpráva

Joe Biden vulgárně zareagoval na reportéra, pak mu volal s omluvou

Americký prezident Joe Biden v pondělí vulgárně zareagoval na otázku reportéra Fox News. Novinář Peter Doocy se zeptal: "Myslíte si, že inflace je před volbami politickou přítěží?" Biden odpověděl a následně dodal: "Pitomý zku*vysyn." Nadávku, která neměla být veřejná, ale zachytily mikrofony. Biden později novináři zavolal, aby se mu omluvil.

Píše se na Deník.cz