Domácí

Dvojí metr Hradu: Rychetský o vyznamenání přišel, Prymula ho i přes skandály obdrží

Dvojí metr Hradu: Rychetský o vyznamenání přišel, Prymula ho i přes skandály obdrží
Zdroj: TV Nova

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula po účasti na čtvrtečním fotbalovém utkání sice přišel o post poradce premiéra, o Řád Bílého lva se ale bát nemusí. Prezident Miloš Zeman o anulaci jeho vyznamenání neuvažuje. Jiný přístup však zvolil v případě předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského.

Redakce TN.cz s v pátek dopoledne obrátila na mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka s dotazem, zda prezident Miloš Zeman nezvažuje anulaci státního vyznamenání pro Romana Prymulu po zjištění, že byl jedním z diváků čtvrtečního fotbalového utkání pražské Slavie.

Dle vyjádření mluvčího prezident o odebrání neuvažuje. "Pan profesor Prymula významně pomohl republice v první vlně pandemie. Pomáhal zachraňovat lidské životy. A lidský život je tou nejvyšší hodnotou, kterou musíme chránit", informoval Ovčáček.

Související obsah


Roman Prymula se objevil na zápase Slavie jen několik hodin poté, co prohlásil, že Česku by prospěl několikatýdenní tvrdý lockdown. Prymulovo jednání odsoudila řada odborníků a politiků včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Nejedná se o první skandál spojovaný se jménem bývalého ministra. V říjnu loňského roku se i přes přísná protiepidemická opatření sešel s poslancem Jaroslavem Faltýnkem (ANO) a ředitelem ostravské fakultní nemocnice Jiřím Havrlantem v restauraci na pražském Vyšehradě. Krátce na to Prymula rezignoval na post ministra zdravotnictví.

Na reportáž TV Nova o vyšehradské schůzce se můžete podívat zde:

 

O státní vyznamenání přišel minulou středu Pavel Rychetský. Prezident Miloš Zeman se rozhodl Řád Tomáše Garrigua Masaryka předsedovi Ústavního soudu neudělit, protože měl podle něj poškodit Českou republiku zrušením volebního zákona. Tradiční ceremoniál se v loňském roce kvůli pandemické situaci neuskutečnil a byl přeložen na 28. října 2021.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz