Domácí

Malí obchodníci zuří! Tesco přes zákaz prodává oblečení pro dospělé

Na redakci TN.cz se v pátek obrátila majitelka malého secondhandu ve středočeské Příbrami. Zatímco ona musí mít od konce minulého roku zavřeno, příbramský supermarket nabízí oblečení pro dospělé volně k prodeji.

"Mám v Příbrami malý secondhand. Striktně mám dodržovat, že mám mít zavřeno, že nemám prodávat, a dnes jsem přišla do příbramského Tesca, kde se od pondělí prodává oblečení pro dospělé," svěřila se redakci TN.cz paní Martina. Ze záběru videa, které redakci poskytla, je patrné, že oblečení není od ostatního zboží nijak odděleno ani zapáskováno.

To, že obchody Tesco oblečení prodávají, nám potvrdil i mluvčí společnosti Václav Koukolíček. Oblečení však podle něj není určeno dospělým zákazníkům. "My tam máme upozornění, že možnost nákupu se vztahuje pro kategorii dětí věku do18ti let. Pokud přijde někdo, kdo to nerespektuje a nakoupí si pro sebe, tak to už samozřejmě nemůžeme ovlivnit," řekl TN.cz mluvčí Tesca.

Zdroj: TV Nova


Podle paní Martiny si oblečení může koupit kdokoliv. "Bez vyzkoušení jsem koupila dámské džíny, normálně mi je namarkovali," popsala svůj páteční nákup, od kterého si schovala účtenku. Společnost Tesco si za svým počínáním stojí a za obcházení pravidel prodej oblečení pro dospělé nepovažuje. "My se nedomníváme, že bychom tím porušovali stávající nařízení," dodal mluvčí obchodního řetězce.

Související obsah


Řada konkurenčních obchodů si nařízení vyložila jinak a své zboží ponechala oddělené páskami. Například hypermarkety Globus nabízejí ze sortimentu pro dospělé pouze spodní prádlo. "Spodní prádlo považujeme i na základě zpětné vazby od našich zákazníků za nezbytně nutné. Oblečení celkově mámě pořád zapáskované," potvrdila mluvčí společnosti Lutfia Volfová.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz