Domácí

Sníh bude rychle ubývat i na horách. ČHMÚ prozradil, jestli se vrátí zima

Teploty se i v následujících týdnech budou držet poměrně vysoko, až v polovině března opět klesnou k průměrným teplotám, dokonce budou klesat lehce pod průměr. Denní teploty by ale měly vydržet většinou nad nulou. Pršet by mělo během následujících týdnů méně, než jsme zvyklí. Sníh bude vzhledem k vysokým teplotám i na horách velmi rychle ubývat, další výraznější sněhové nadílky bychom se mohli dočkat až v polovině března.

Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zveřejnili měsíční výhled počasí. Po velmi silných mrazech přišla do Česka výrazná obleva, nadprůměrné teploty nás budou čekat i v následujících týdnech.

Období od 22. února do 21. března bude teplotně jako celek průměrné. Zejména konec února bude podle ČHMÚ teplejší, než je obvyklé. I začátek března bude teplejší.

"V posledních dvou předpovědních týdnech bude teplota mírně klesat, přičemž v posledním týdnu astronomické zimy týdenní teplota se dostane i slabě pod normál" popisuje ČHMÚ.

Související obsah

Z hlediska srážek bude sledované období podprůměrné. Během celého období se budou týdenní úhrny srážek pohybovat kolem normálu nebo pod normálem.

Vzhledem k vysokým teplotám v následujících týdnech je pravděpodobné, že bude sníh i na horách rychle ubývat, v posledních dvou týdnech se očekávají slabé srážky, na horách by mohlo opět sněžit. V nižších a středních polohách už ale sníh podle ČHMÚ s velkou pravděpodobností nevydrží, sněhová pokrývka bude jen přechodná.

Zdroj: ČHMÚ
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz