Domácí

Sníh bude rychle ubývat i na horách. ČHMÚ prozradil, jestli se vrátí zima

Teploty se i v následujících týdnech budou držet poměrně vysoko, až v polovině března opět klesnou k průměrným teplotám, dokonce budou klesat lehce pod průměr. Denní teploty by ale měly vydržet většinou nad nulou. Pršet by mělo během následujících týdnů méně, než jsme zvyklí. Sníh bude vzhledem k vysokým teplotám i na horách velmi rychle ubývat, další výraznější sněhové nadílky bychom se mohli dočkat až v polovině března.

Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zveřejnili měsíční výhled počasí. Po velmi silných mrazech přišla do Česka výrazná obleva, nadprůměrné teploty nás budou čekat i v následujících týdnech.

Období od 22. února do 21. března bude teplotně jako celek průměrné. Zejména konec února bude podle ČHMÚ teplejší, než je obvyklé. I začátek března bude teplejší.

"V posledních dvou předpovědních týdnech bude teplota mírně klesat, přičemž v posledním týdnu astronomické zimy týdenní teplota se dostane i slabě pod normál" popisuje ČHMÚ.

Související obsah

Z hlediska srážek bude sledované období podprůměrné. Během celého období se budou týdenní úhrny srážek pohybovat kolem normálu nebo pod normálem.

Vzhledem k vysokým teplotám v následujících týdnech je pravděpodobné, že bude sníh i na horách rychle ubývat, v posledních dvou týdnech se očekávají slabé srážky, na horách by mohlo opět sněžit. V nižších a středních polohách už ale sníh podle ČHMÚ s velkou pravděpodobností nevydrží, sněhová pokrývka bude jen přechodná.

Zdroj: ČHMÚ
TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz