Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze dočasně pozastavila očkování první dávkou vakcíny. Není jich totiž dostatek. K některým seniorům se ale zpráva o zrušení termínu nedostala a vyrazili do nemocnice zbytečně.
Očkování ne vždy probíhá přesně podle plánu. Lidem, kteří byli již delší dobu objednáni, teď musela zrušit dohodnuté termíny Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN).
"FTN dočasně pozastavuje očkování PRVNÍ dávkou vakcíny z důvodu jejího omezeného množství! O dočasném pozastavení očkování první dávkou vakcíny bude všem rozeslána informativní SMS zpráva od provozovatele registračního systému. Jedná se pouze o přechodné opatření," informovala nemocnice na sociálních sítích.
Očkování druhou dávkou vakcíny se neruší, objednané termíny platí, lidé se tak nemusí bát, že by mezi jednotlivými dávkami byla delší prodleva.
Informace o zrušení termínu se ale nedostala včas ke všem objednaným. To potvrdila i paní Marie, která v pátek vezla svou 87letou maminku na dohodnutý termín. Sestřičky neměly podle ní tušení, proč varování o zrušeném termínu nepřišlo.
"Bohužel jsme nebyli sami, před námi byli další odmítnutí a rozčilení senioři. Dovedli bychom pochopit, že vakcíny nedorazily, ale proč to těm špatně pohybujícím se seniorům nemohlo být sděleno alespoň SMS zprávou. Objednaní jsme byli víc jak měsíc dopředu, nyní se musíme objednávat znovu," popsala TN.cz paní Marie.
Připomeňte si, jak to bylo s dodávkami vakcím ke konci ledna:
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz