Domácí

Havlíček se sešel s prezidentem v Lánech, hovořili o Dukovanech i kompenzacích

Místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a také dopravy Karel Havlíček (za ANO) se v sobotu dopoledne sešel s prezidentem Milošem Zemanem, aby projednali řadu zásadních témat. Zabývali se dostavbou Dukovan i například kompenzacemi v souvislosti s bezpečnostními opatřeními. Ministr také hovořil o otevření obchodů. Podle něj je epidemiologická situace stále špatná, nelze tak uvažovat o rozvolňování. Jakmile se zlepší, opět vládě navrhne otevření obchodů.

Karel Havlíček se v sobotu dopoledne sešel s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech. Jednání trvalo několik dlouhých hodin.

Během jednání řešili Havlíček se Zemanem současný stav i plány obou ministerstev. Hovořilo se o dostavbě dálnic i dalších projektech. Mezi důležité body programu patřil například nízkouhlíkový zákon, který řeší také dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech.

Během schůzky se ministr a prezident dotkli také kompenzací. Řešili, jak dlouho ještě může stát v současné podobě kompenzace vyplácet. Zeman by dal podle Havlíčka přednost přechodu na záruční charakter kompenzací místo dotačního charakteru. To s ohledem na fakt, že republika podle Havlíčka vyplácí miliardu denně, bude muset v budoucnu přijít.

Související obsah

Ministr na tiskové konferenci po setkání s prezidentem hovořil o otevírání obchodů a rozvolňování opatření. Podle něj se vše odvíjí od epidemiologické situace, která se velmi rychle mění.

Podle Havlíčka ale v situaci, kdy denně narůstají nebo stagnují počty nově odhalených případů a plní se nemocnice, není možné uvažovat o rozvolňování. Jakmile se situace zlepší, ministr opět návrh na otevření obchodů předloží vládě. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz