Krimi

Dva členy ochranky prezidenta zatkla inspekce. Zřejmě kradli střelivo

Dva členy ochranky prezidenta zatkla inspekce. Zřejmě kradli střelivo
Zdroj: TV Nova

Detektivové Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) si v pondělí došli přímo do práce pro dvojici mužů, kteří mají na starost ochranu prezidenta Miloše Zemana. Oba jsou podezřelí z majetkové trestné činnosti. Podle médií kradli náboje.

Na zásah na Útvaru pro ochranu prezidenta upozornil portál Lidovky. "V pondělí 15. února byli Generální inspekcí bezpečnostních sborů přímo na pracovišti zadrženi dva příslušníci Policie ČR - Útvaru pro ochranu prezidenta ČR. Jsou podezřelí z majetkové trestné činnosti,“ informoval státní zástupce Ondřej Šťastný, který případ dozoruje.

Na to, že mohou Zemanovi bodyguardi porušovat zákon, prý inspekci upozornili jejich nadřízení. "V této věci dosud nebylo zahájeno trestní stíhání žádné osoby. Více v tuto chvíli nebudu případ komentovat,“ doplnil Šťastný. 

Podle zdroje Deníku N jsou zadržení instruktoři prezidentské ochranky podezřelí, že prodávali náboje určené pro výcvik. Na krádeže mělo přijít vedení útvaru, které si všimlo chybějícího střeliva.

Související obsah

Podle Lidovek inspektoři sledovali oba nyní zadržené "ochrankáře" delší dobu. Mluvčí GIBS Ivana Nguyenová nicméně na dotaz TN.cz nechtěla kauzu blíže komentovat. "Nemohu k tomu poskytnout žádné detaily, protože právo na podávání informací si vyhradil dozorující státní zástupce," řekla pouze. Případ nechtěl komentovat ani mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Útvar pro ochranu prezidenta je elitní policejní složka. Jeho příslušníci mají v popisu práce nejen hlídání přímo hlavy státu, ale zajišťují také bezpečnost zahraničních návštěv nebo stráží budovy, v nichž se prezident pohybuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz