Domácí

Pandemie pohřbila Matějskou pouť. Kolotoče se letos nerozjedou

Pandemie pohřbila Matějskou pouť. Kolotoče se letos nerozjedou
Zdroj: Mediafax

Matějská pouť v Praze se v letošním roce neuskuteční. Pořadatelé akci zrušili z důvodu přísných vládních opatření spojených s koronavirovou pandemií. Kolotoče se neroztočí poprvé od druhé světové války.

Matějská pouť, kterou každoročně navštíví desetitisíce lidí, se měla na pražském Výstavišti podle původního plánu otevřít tento víkend. O přesunu termínu tradiční zábavní akce, která začíná u příležitosti svátku sv. Matěje, pořadatelé neuvažují. "Jakmile se rozvolní opatření, každý provozovatel atrakcí má svoje dané akce, které má smluvené třeba rok dopředu. Zároveň se jedná o tradici, která je stará přes 400 let," potvrdila mluvčí Matějské pouti Eva Kočková.

Související obsah

Už loňská sezóna byla kvůli pandemii předčasně ukončena. Místo necelých dvou měsíců byla pouť pro návštěvníky otevřena pouze 14 dní. Zavřená pouť má podle pořadatelů dopad hlavně na provozovatele atrakcí. "Mají velké náklady, nebydlí v Praze, dojíždějí a jsou zvyklí, že startují sezónu Matějskou poutí a pak vyjíždí na další akce," řekla Eva Kočková.

Zrušení či změna termínu čeká i další zábavní a kulturní akce. Ohrožena je například také Řípská pouť.

Připomeňte si reportáž z 423. výročí Matějské pouti ZDE:


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz