Zahraničí

Etna dál chrlí lávu, prach a popel! Erupce přichází krátce za sebou

Nejznámější evropská sopka Etna v neděli opět chrlila do vzduchu prach, popel a lávu. Oblak kouře se zvedl několik kilometrů nad samotný vulkán. Etna přitahuje velkou pozornost turistů zejména ve chvíli, kdy chrlí lávu, okolí sopky je ale z bezpečnostních důvodů uzavřeno.

Jedna z nejaktivnějších evropských sopek opět připravila turistům úžasnou podívanou. Do vzduchu v neděli ráno chrlila lávu, prach a popel. Podle agentury APTN se oblak kouře dostal několik kilometrů vysoko.

Jedná se už o čtvrtou erupci za poslední čtyři dny, láva se valila z jihovýchodního kráteru. Vzhledem k tomu, že je sopka aktivní, je okolí uzavřeno.

Etna vybuchla v posledních dnech hned několikrát, tekoucí lávu se podařilo zachytit satelitu ESA v rámci mise Copernicus – Sentinel 2.

Související obsah

Erupce byly problematické zejména na začátku tohoto týdne, kvůli popelu a prachu muselo přerušit provoz letiště v Katánii kvůli znečištění, to se ale v neděli provozu nedotklo.

Se zásadním znečištěním a s přírodní katastrofou nyní bojují dobrovolníci i záchranáři v Izraeli. Na pobřeží se podle ABC News objevila ohromná ropná skvrna. Ta výrazně ohrožuje faunu i floru. Do úklidových prací se zapojily stovky lidí. Několik dobrovolníků skončilo v nemocnici poté, co se nadýchali výparů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz