Počasí

Týdenní předpověď: Čeká nás jarní počasí, teploty se vyšplhají na 17 °C

Týdenní předpověď: Čeká nás jarní počasí, teploty se vyšplhají na 17 °C
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Poslední únorový týden bude počasím připomínat už jaro. Teploty budou mírně pod nulou pouze v noci, přes den dosáhnou bez mála 20 stupňů. Na konci týdne nás sice opět čeká ochlazení, mrazy ale nenastanou.

Nad jihovýchodní a jižní Evropou je rozsáhlá tlaková výše, po jejíž zadní straně proudí teplý vzduch. Ovlivňuje i počasí v České republice, kde se v příštích dnech teploty vyšplhají až na 17 stupňů Celsia.

Pondělí

Obloha bude převážně zatažená, místy budou mlhy a ojediněle i mrholení. Na horách bude jasno až polojasno. Teploty se v maximech budou pohybovat od 3 do 8 stupňů, při déletrvajícím slunečním svitu se vyšplhají až na 13 stupňů.

Na Českomoravské vrchovině, severu a východě bude foukat silnější vítr, který v nárazech dosáhne rychlosti až 54 km/h. Postupně ale bude během dne slábnout.

Související obsah

Úterý

V úterý bude jasno až skoro jasno. Ráno se místy objeví mlhy nebo bude zataženo nízkou oblačností. Na severovýchodě Čech a jihu Moravy se ojediněle mohou mlhy udržet po celý den.

Minimální noční teploty se budou pohybovat od 3 do -1 stupně, přes den se vyšplhají na 13 až 17 stupňů. Na severovýchodě Čech a jihu Moravy bude o něco chladněji, okolo 11 stupňů, při celodenní mlze pouze okolo 6 stupňů.

Středa

I ve středu bude obloha jasná až skoro jasná. Místy se ale opět mohou objevit mlhy nebo bude zataženo nízkou oblačností a ojediněle se mohou udržet po celý den. V noci bude od 3 do -1 stupně, v údolích kolem -3 stupňů. Denní teploty v maximech dosáhnou 12 až 17 stupňů, při déletrvající mlze se budou pohybovat pouze okolo 7 stupňů.

Související obsah

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude jasno až skoro jasno, ojedině opět mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. V noci bude od 3 do -1 stupně, při mírném větru okolo 5 stupňů. Přes den se teploty budou pohybovat mezi 12 až 17 stupni, při déletrvajících mlhách a nízké oblačnosti dosáhnou jen 7 stupňů.

Pátek

V pátek bude jasno až polojasno, místy mlhy nebo zataženo mírnou oblačností. Postupně bude od severozápadu přibývat oblačnosti a později večer bude místy na severozápadě pršet.

Teploty se v noci budou pohybovat mezi 4 až -1 stupněm, přes den stoupnou na 11 až 15 stupňů. Při déletrvajících mlhách bude chladněji, pouze okolo 6 stupňů.

Související obsah

Víkend

Z pátku na sobotu přejde přes území Česka studená fronta, která s sebou přinese ochlazení. Mrazů se ale už bát nemusíme. Denní teploty se budou pohybovat od 5 do 10 stupňů. V noci bude od 4 do 0 stupňů, postupně teploty klesnou na 1 až -3 stupně.

Zpočátku bude většinou oblačno a místy déšť nebo přeháňky, na horách sněhové. Postupně bude polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz