Domácí

První letošní miminko v babyboxu. Čerstvě narozený chlapeček byl nahý

První letošní miminko v babyboxu. Čerstvě narozený chlapeček byl nahý
Zdroj: Profimedia

V kolínském babyboxu se v pondělí pozdě večer objevilo čerstvě narozené miminko. Chlapeček je prvním dítětem odloženým do babyboxu v letošním roce. Těší se dobrému zdraví a dostal jméno Vojta.

Krátce po 23. hodině v pondělí se v Kolíně otevřela dvířka babyboxu, do kterého někdo vložil zcela nahého chlapečka zabaleného do žluté deky. Podle zakladatele babyboxu v České republice Ludvíka Hesse bylo miminko úplně čerstvě narozené. 

"Je v pořádku! Potvrdila mi to doktorka z novorozeneckého oddělení," uvedl. Chlapeček se jmenuje Vojtěch Novák. "Jméno dostal podle hlavního dárce a šéfa Květiny Novák Praha, a. s., který je mým přítelem a dárcem trvalým," vysvětluje Hess.

Související obsah

Novorozený Vojta je prvním letošním miminkem, které bylo odložené do babyboxu, celkem pak 215. Do kolínského babyboxu byla odložená už tři děťátka.

Ke zprovoznění babyboxu v kolínské nemocnici došlo v roce 2008, jednalo se tehdy o 18. schránku pro odkládání dětí v rámci celé České republiky. V současné době jich je už 79. Poslední byl instalován před několika dny v Prachaticích.

Reportáž o odloženém dítěti v pražského babyboxu ze srpna 2020:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz