Domácí

Hamáček to od matek schytal. Za testy i za (ne)návrat dětí do škol

Hamáček to od matek schytal. Za testy i za (ne)návrat dětí do škol
Zdroj: Profimedia

Smršť téměř tisíce komentářů vyvolal příspěvek ministra vnitra na jeho facebookovém profilu. Jan Hamáček (ČSSD) se na jednu stranu dušuje, jak mu záleží na brzkém obnovení výuky ve školách, ale na druhou stranu apeluje na bezpečí a na povinné testování školáků. A jejich maminky se do něj pořádně pustily!

"Pevně věřím, že se děti v březnu začnou vracet do škol. Pro mě osobně je absolutní priorita, aby se děti vrátily do lavic co nejdříve. Platí ale stále, že návrat musí být bezpečný. A k tomu jsou potřeba testy. Zakázka na jejich nákup proběhla stoprocentně podle zákona. Proto velmi vítám, že ji vláda nezrušila a můžeme tak všichni pokračovat v práci," napsal v úterý dopoledne na svůj facebookový profil ministr vnitra Jan Hamáček.

Související obsah

Ale zatímco na jaře sklízel ministr vnitra za svou neústupnost i neformální červený svetr při jednání vlády, tentokrát se se zlou potázal. Na vlastní kůži pocítil hněv stovek maminek, frustrovaných z mnohaměsíční distanční výuky jejich dětí.

Po pondělním jednání vlády do pozdních večerních hodin jim totiž pohasíná naděje, že se začátek postupného návratu žáků a studentů do škol potká s ministry dříve slibovaným termínem 1. března.

Související obsah

Během pouhých tří hodin zareagovalo na Hamáčkův příspěvek 835 lidí a 799 uživatelů facebooku to komentovalo. Většinou slovy, která se ve společnosti nepoužívají. Našli se ale i slušnější diskutující.

"Kéž by, to mě trápí nejvíc. Děti bezmála rok doma, psychika hrůza, vzdělání skoro jakbysmet ale bohužel to není jejich vinnou. V okolních státech děti do škol chodí, i když tam jsou omezení, tak u nás je asi jiný problém," myslí si například žena středního věku.

Související obsah

A zatímco maminky se do ministra obuly kvůli školní (ne)docházce, muži se svých příspěvcích kritizují výběrové řízení na dodavatele antigenních testů pro školáky. Z nežalovatelných výroků jsme vybrali za všechny aspoň jeden.

"Tím výběrem firmy bez historie a s pofiderním vznikem jste udělal ostudu sobě, své straně i celé vládě. Budete podle toho posuzován a imunita vás od ostudy neuchrání," napsal Hamáčkovi muž středního věku.

Související obsah

Velká část diskutujících s pozastavuje nad tím, že stát ignoruje vynález českého vědce Emanuela Žďárského a namísto toho chce používat čínské výrobky s neznámou spolehlivostí. "Ty vaše nespolehlivé testy, při kterých bude každé druhé dítě pozitivní, dostanou akorát rodiče a spousty dalších lidí do karantény. Tudíž z toho vyplývá, že velká část dětí nadále zůstane doma," míní mladá žena z jižní Moravy.

Šéf asociace ředitelů škol hodnotí návrat žáků do lavic. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz