Domácí

Nouzový stav zřejmě neskončí. Jsme na tom extrémně špatně, přiznal Babiš

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je epidemiologická situace v Česku extrémně špatná, vláda tudíž bude jednat o dalším prodloužení nouzového stavu. Opatření je nutné změnit a zpřísnit, prohlásil. Konkrétní návrh by mělo předložit ministerstvo zdravotnictví.

Epidemiologická situace v Česku je špatná, uznal na středeční tiskové konferenci premiér. "Pokud ještě někdo nevěří, že covid je zabiják, tak je to zabiják. Umírají i mladí lidé, končí na jednotkách intenzivní péče," konstatoval Babiš. "Všechny žádám, aby okamžitě kontaktovali lékaři, když mají příznaky," apeloval na lidi.

Podle něj je potřeba zpřísnit a změnit opatření, jinak nás v příštích dvou až třech týdnech čekají obrovské problémy. Ještě ve středu ministerstvo zdravotnictví na vládě předloží návrh dalších opatření, které by měly zpomalit šíření nákazy. Večer pak vláda znovu zasedne a bude jednat o prodloužení nouzového stavu.

Související obsah

Původně se počítalo s návratem žáků do škol od 1. března. "V této situaci to ale zkrátka není možné. Ta situace je extrémně vážná," prohlásil Babiš.

Na tiskové konference potvrdil, že v České republice jsou případy jihoafrické mutace koronaviru. "Bohužel je to tak," řekl. Jedná se o turisty, kteří vycestovali do zahraničí přes cestovní kancelář, kterou odmítl jmenovat. Jihoafrickou mutaci si měli přivézt ze Zanzibaru.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz