Domácí

VIDEO: Strážníci jako kovbojové. V Pardubicích pomáhali nahánět krávy

Bohoušek, Blaženka a tele Máňa. Zvířecí rodinka, která Městské policii v Černé za Bory pořádně večer zamotala hlavu. Zatímco pro lidi začal platit zákaz vycházení, krávy se naopak rozhodly, že v devět hodin je ten nejlepší čas vyrazit na výlet.

Operační středisko přijímalo jedno podivné oznámení za druhým.

“Za domem se nám prochází kráva,“ volali shodně lidé, a tak strážnici nejdřív hledali majitele zvířat. O několik minut později už spolu se strážníky začal chovatel na poli vymýšlet strategii, jak skot vrátit zpátky do ohrady. Naštěstí se ukázalo, že nejen lidé, ale i krávy mají nejrůznější nálady a taky povahy.

“Na rozdíl od nedávné epizody v Hradci Králové se zahánění hovězího skotu do ohrady zdařilo mírumilovným způsobem. Kravám se totiž náramně zalíbila světla služebního vozu strážníků,“ hodnotí úlevu kolegů mluvčí Městské policie Jiří Sejkora.

Zkrátka uniforma má svoji váhu i u zvířat. Krávy poslušně následovaly služební vozidla přes pole. Nejvíc rozdováděný noční procházkou byl zjevně býk Bohoušek. Svou náklonnost k policejním vozům dával najevo nejen nadšeným pobíháním kolem.

“O jedno auto se zkusil podrbat, u druhého nám jazykem důkladně vyleštil zpětná zrcátka,“ směje se nečekané zvířecí myčce Sejkora.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz