Domácí

VIDEO: Kašel, rýma, únava. Kamery zachytily Klause nemocného covidem

V úterý vyšel bývalému prezidentovi Václavu Klausovi pozitivní test na covid-19. Ten samý den odprezentoval on-line přednášku, kamery tak zachytily jeho příznaky. Z přenosu je patrné, že bývalou hlavu státu trápí kašel a rýma.

On-line kurz, který studentům Vysoké školy ekonomické prostřednictvím přímého přenosu zprostředkoval Institut Václava Klause, byl otevřený i pro veřejnost. Její pozornost přednáška nezískala ani tak svým obsahem, jako spíš faktem, že v den jejího konání vyšel bývalému prezidentovi pozitivní test na covid.

Z videa je patrné, že Václava Klause sužují mírné respirační problémy. Během hodiny a čtvrt několikrát zakašlal a párkrát se vysmrkal. Nezdálo se, že by měl dýchací obtíže, působil ale unaveně.

Související obsah

 

Na závěr se studentům omluvil. "Pokašlávám, doufám, že ne covidem. Ale to snad přes tuto IT techniku na vás nepůsobí," okomentoval svůj stav. V tu chvíli netušil, že za několik hodin mu laboratoř oznámí, že nemá běžné nachlazení, ale covid-19.

Podle Institutu Václava Klause je stav bývalého prezidenta příznivý. "Cítí se teď lépe než včera," informoval ve středu na facebooku.

Informace o Klausově onemocnění vyvolalo ve společnosti pozdvižení, mimo jiné kvůli faktu, že exprezident dlouhodobě odmítá nosit roušku, nechat se očkovat a v minulosti také vystoupil na demonstraci proti opatřením.

Podívejte se na video z lednové demonstrace, kde promluvil i Václav Klaus:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz