Počasí

MĚSÍČNÍ VÝHLED: Začátek března bude teplý, pak se prudce ochladí

MĚSÍČNÍ VÝHLED: Začátek března bude teplý, pak se prudce ochladí
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Začátek března přinese nadprůměrně teplé počasí, přes den mohou teploměry naměřit až 12 °C. Ke konci týdne se však výrazně ochladí a teploty znovu spadnou k bodu mrazu. Jako celek budou následující čtyři týdny teplejší, než bývá v tomto měsíci obvyklé. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Předpokládáme, že období od 1. do 28. března 2021 bude teplotně průměrné až slabě nadprůměrné,“ informoval na webu ČHMÚ.


Podle meteorologů začne následující týden od 1. do 7. března sérií nadprůměrně teplých dní. Maximální teploty se budou přes den pohybovat kolem 10 °C, ve čtvrtek by teploměry mohly naměřit dokonce 12 °C. Noční teploty budou kolem − 1 °C. Ke konci týdne se však znovu výrazně ochladí. "Teploty v neděli vystoupí maximálně na 1 °C,“ uvedli meteorologové.

Související obsah


Druhý týden v březnu bude teplotně průměrný, další dva týdny poté slabě nadprůměrné. Výrazně se oteplí až závěrem měsíce. V období od 22. do 28. března meteorologové očekávají, že i noční teploty se udrží kolem 1 °C. Průměr nejvyšších denních teplot pak bude kolem 11 °C.


Co se týče srážek, tak letošní březen bude zřejmě srážkově průměrný až slabě podprůměrný. V jednotlivých týdnech spadne ve většině případů od čtyř do osmi litrů vody na metr čtverečný.

Průměrná teplota se v březnu v Česku pohybuje okolo 2,7 °C. Podle dostupných informací bylo nejchladněji v tomto měsíci v roce 1987, kdy teploměry naměřily jen 3,3 °C.

Po tuhých mrazech dorazilo do Česka jarní počasí. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz