Domácí

Poslední víkend na horách! České sjezdovky se opět zaplnily lyžaři

Lidé vyrazili ve velkém na české a moravské hory. Kvůli omezení pohybu od pondělí si užívali pravděpodobně poslední letošní zimní radovánky.

Na turistech bylo znát, že si chtějí na horách užít každou chvilku. I Klínovec v Krušných horách se zaplnil milovníky zimních sportů. Často šlo o rodiny s dětmi ze všech koutů země. V uzavřených skiareálech se opět lyžovalo, bobovalo i sáňkovalo.


Štáb TV Nova ale potkal řadu lyžařů a snowboardistů, kteří si za žádnou cenu nechtějí připustit to, že tímto víkendem pro ně letošní zimní sezóna končí. "Já ani pořádně nevím, jaká ta opatření jsou a nejsou," řekl jeden z nich.


"Já tady bydlím. Tak já nevím, jestli mě tady někdo vyžene za týden, když si tady budu sám šlapat. To je prostě nesmysl, že jo," reagoval další.

 

Související obsah


Na Klínovci lyžaři jezdí i přesto, že jsou skiareály uzavřené, už dlouho. Teď bude zábavě na sjezdovkách zřejmě definitivní konec. "My uvažujeme třeba i o uzavření Klínovce formou závory," vyjasnil starosta Božího Daru Jan Horník (STAN).


Lidé před pondělní uzávěrou vyráželi i na pěší túry. Na procházku se vydaly kamarádky z Prahy a Brna. Zpráva o omezení pohybu mezi okresy je zastihla na horách. "Bereme to jako poslední šanci se na dlouhou dobu vidět. To je naposledy, a pak budeme zavřené doma," řekly kamarádky. A sportovci se loučili i s běžeckými stopami v okolí Božího Daru.
 

rod, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz