Domácí

Poslední víkend na horách! České sjezdovky se opět zaplnily lyžaři

Lidé vyrazili ve velkém na české a moravské hory. Kvůli omezení pohybu od pondělí si užívali pravděpodobně poslední letošní zimní radovánky.

Na turistech bylo znát, že si chtějí na horách užít každou chvilku. I Klínovec v Krušných horách se zaplnil milovníky zimních sportů. Často šlo o rodiny s dětmi ze všech koutů země. V uzavřených skiareálech se opět lyžovalo, bobovalo i sáňkovalo.


Štáb TV Nova ale potkal řadu lyžařů a snowboardistů, kteří si za žádnou cenu nechtějí připustit to, že tímto víkendem pro ně letošní zimní sezóna končí. "Já ani pořádně nevím, jaká ta opatření jsou a nejsou," řekl jeden z nich.


"Já tady bydlím. Tak já nevím, jestli mě tady někdo vyžene za týden, když si tady budu sám šlapat. To je prostě nesmysl, že jo," reagoval další.

 

Související obsah


Na Klínovci lyžaři jezdí i přesto, že jsou skiareály uzavřené, už dlouho. Teď bude zábavě na sjezdovkách zřejmě definitivní konec. "My uvažujeme třeba i o uzavření Klínovce formou závory," vyjasnil starosta Božího Daru Jan Horník (STAN).


Lidé před pondělní uzávěrou vyráželi i na pěší túry. Na procházku se vydaly kamarádky z Prahy a Brna. Zpráva o omezení pohybu mezi okresy je zastihla na horách. "Bereme to jako poslední šanci se na dlouhou dobu vidět. To je naposledy, a pak budeme zavřené doma," řekly kamarádky. A sportovci se loučili i s běžeckými stopami v okolí Božího Daru.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz