Domácí

Chtěli mě zastřelit, řekl Babiš. Ženu schoval v cizině, policie má podezřelého

Chtěli mě zastřelit, řekl Babiš. Ženu schoval v cizině, policie má podezřelého
Zdroj: Profimedia

Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli objasnil, proč si jeho manželka užívala v lednu na dovolené v Dubaji. Předseda vlády ji tam poslal, protože jemu i rodině vyhrožovali, že je zastřelí. Sama Monika údajně vůbec nic netušila.

Předseda vlády Andrej Babiš v neděli v pořadu CNN Prima News odhalil tajemství ze svého soukromí. Promluvil totiž o strachu, který měl nejen o sebe, ale také o svou rodinu. Ve chvíli, kdy Babiš vyšel najevo s odhalením, se mu leskly oči a podlomil hlas.


"Policie mi 8. ledna řekla, že je člověk, který chce zastřelit moji rodinu,“ řekl Babiš. Zároveň poznamenal, že v ohrožení byl i on sám. "Zastřelit chtěli i mě,“ hlesl.

Související obsah

"V souvislosti s výhrůžkou předsedovi vlády můžeme potvrdit, že je pražskou policií vedeno trestní stíhání konkrétní osoby. Kriminalisté ve věci podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Muž je v současné chvíli stíhán vazebně," informovali na twitteru v neděli policisté.


Dům českého premiéra proto doteď hlídali policisté. "Ten člověk byl zatčen ve Španělsku a moje žena šla do Dubaje, ano, protože se bála,“ doplnil Babiš.


V lednu se objevily fotografie, které zachycovaly Moniku Babišovou, jak si užívá v Dubaji. Premiér však s odhalením její cesty přišel až teď. Samotná Monika prý nic nevěděla. "Já to nechci komentovat. Moje žena to nevěděla, teďka se to dozvěděla. Já jsem je vyhnal pryč,“ uzavřel Babiš.

Premiér Babiš zhodnotil ve Sněmovně rok a koronavirem. Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Krátká zpráva

Polský premiér k dolu Turów: Z české strany neexistovala dobrá vůle

Soudní dvůr EU v pondělí vyhověl české stížnosti a uložil Polsku pokutu 500 000 euro za to, že stále nezastavilo těžbu v hnědouhelném dole Turów. Polský premiér Mateusz Morawiecki (Právo a spravedlnost) v úterý na tiskové konferenci řekl, že doufal v dohodu s Českem a ukončením sporu. Z české strany ale prý neexistovala dobrá vůle a rozsudek je nespravedlivý. Podle deníku Wiadomości premiér "použije celý arzenál právních a sociálních argumentů", aby Polsko pokutu platit nemuselo. Neuvedl však, jaké konkrétní kroky má v plánu.

Píše se na Deník.cz