Domácí

Vláda plošně uzavřela školy i školky, části rodin se ale nařízení netýká

Ostrava opět otevřela školy a školky pro děti zaměstnanců z kritické infrastruktury, jedná se tedy třeba o děti policistů nebo záchranářů. Tyto rodiny totiž mají výjimku, aby nebyla například ohrožena záchrana životů.

Jsou v první linii, zachraňují naše životy, nebo je chrání. Kvůli pandemii a přísnějším opatřením je teď na nohou každý z nich. Jenže někteří členové záchranných složek řešili problém, kam s dítětem. 

"Na základě usnesení vlády jsme opět otevřeli krizové školky pro zaměstnance kritické infrastruktury. Vytipovali jsme tři velké školky a školy v největších obvodech, jsou vybavené také jídelnou, takže máme plný servis," informovala ostravská náměstkyně pro školství Andrea Hoffmannová.

Související obsah

Podobně školky a školy fungovaly už loni, podle informací televize Nova je o ně zájem, rodiče už před víkendem volali, jestli je ještě někde volné místo. Novinkou je hlídání dětí od dvou let. Školky fungují 12 hodin denně, naplněnost se odráží od směn rodičů. Největší zájem mají rodiče - zdravotníci. Ale hlásí se i ti z dopravního podniku nebo policisté.

Své děti mohou do zařízení poslat zaměstnanci bezpečnostních sborů, zdravotních služeb, ozbrojených sil, učitelé anebo pracovníci České pošty.

Informace lidé najdou na webu města. Podobně se k tomu postavili třeba i v Mostě a dalších městech.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz